lego city 2022
Wszystko, co powinieneś wiedzieć o Lego City

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o Lego City

Lego City 2022 bestseller to kolejna kolekcja duńskiej marki, która zdobyła popularność na całym świecie. Warto jednak zaznaczyć, że seria ta znacząco się różni od pozostałych oferowanych przez Lego. Czym dokładnie? Przede wszystkim wyższym poziomem zaawansowania, jeśli chodzi o montowanie konstrukcji oraz bardziej złożonymi szablonami. To zdecydowanie coś dla bardziej wymagających fanów układania klocków, którzy chętnie spędzą na budowaniu małych budowli długie godziny. Co warto wiedzieć o serii Lego City, zanim pomyślimy o zakupie jednego z modeli? 

Życie miejskie

Z racji na to, że głównym założeniem tematycznym w Lego City jest życie w mieście, praktycznie każdy zestaw opiera się na stworzeniu mini makiety danego miasta. Tak więc z klocków znajdujących się w poszczególnych modelach zbudujemy między innymi: bloki, wieżowce, drapacze chmur, szkoły, urzędy, szpitale, posterunki policji, ale i porty lotnicze, przystanie, tory wyścigowe czy parkingi. Nie wszyscy wiedzą, że Lego City to jedna z pierwszych, a zarazem najstarszych kolekcji, jakie znajdują się w ofercie duńskiego producenta. Od lat 70. XX wieku powstało w niej kilka tysięcy różnorodnych zestawów, choć oczywiście na przestrzeni lat zmieniały się poszczególne projekty konstrukcji czy założenia w kolekcji. Przykładowo obecnie seria City jest o wiele bardziej złożona w porównaniu do tego, co oferowała w latach 70. i 80., w których modele z tejże serii dedykowane były raczej najmłodszym pasjonatom układania klocków. Dzisiaj zaś to idealna seria dla tych, którzy lubią wyzwania. Oczywiście w ofercie dostępne są i mniej skomplikowane modele, które świetnie sprawdzą się jako prezent dla nastolatków czy jeszcze młodszych dzieci. Warto jednak pamiętać o tym, że bez trudu znajdziemy tu i te trudniejsze do złożenia zestawy.

Klasyka, która się nie starzeje

Choć od ukazania się pierwszego modelu z serii Lego City minęło już kilkadziesiąt lat, to wciąż jedna z najpopularniejszych kolekcji. W czym tkwi jej wyjątkowość? Po części w wysokiej jakości wykonania, po części w przykładaniu ogromnej wagi do dopracowania najmniejszych szczegółów.